07.11.2008 www.agrosector.com.ua

Великий врожай ріпака і соняшнику чинитиме тиск на світовий ринок - прогноз Oil World

Аналітична компанія Oil World прогнозує, що в найближчі кілька місяців хороший урожай ріпака і насіння соняшнику в Канаді, Австралії, Україні та Росії чинитиме тиск на світовий ринок олії. За словами експертів, наприкінці жовтня вартість соняшникової олії перевищувала вартість соєвої лише на 5 дол/т.
На початку липня цінова різниця становила 265 дол/т. Її зменшення викликане значним збільшенням виробництва насіння соняшнику в Україні, Туреччині та Росії.
Також прогнозується, що світове виробництво соняшникової олії може збільшитися у 2008/09 МР (жовтень-вересень) порівняно з попереднім сезоном на 1,6 млн т, ріпакової - на 1,2 млн т. Перевиробництво соняшникової олії в Україні та Росії чинить тиск на ринок соєвої олії. Значно зросла пропозиція українського ріпака. Також збільшаться поставки цієї продукції з Канади й Австралії.
Спеціалісти зазначають наявність високого попиту в Євросоюзі на ріпакову олію з боку біодизельної галузі.
ЄС є третім за величиною виробником ріпака у світі і одним з найбільших виробників біодизельного палива. У країнах Співдружності з метою випуску біопалива використовується близько 60% всього врожаю ріпака.
Наприкінці жовтня ціни на ріпакову олію перевищували ціни на соєву на 200 дол/т. На початку липня різниця становила 40 дол/т.
На думку експертів, тиск на ринок сої у США чинитиме активний імпорт продукції ріпакового комплексу з Канади.
У разі сприятливих погодних умов виробництво ріпака збільшиться в Індії, повідомляє Oil World.

Джерело: УКРІНФОРМ

· Обговорити на форумі


« попередня наступна »